22 listopada uczniowie klasy 3c obejrzeli w Nyskim Domu Kultury spektakl teatralny pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Organizatorem był Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
22 listopada uczniowie klasy 3c obejrzeli w Nyskim Domu Kultury spektakl teatralny pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Organizatorem był Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Uczniowie klasy 3b podczas zajęć Mega Misji zdobyli kolejne umiejętności. Tym razem dotyczyły one oddziaływania mediów i ich języka na najmłodszych odbiorców. Trzecioklasiści poznali zasady ujawniania w mediach informacji na swój temat, skutecznej i kulturalnej komunikacji za pomocą mediów, odróżniania komunikatów formalnych i nieformalnych, opinii od faktów oraz poruszania w świecie informacji. Nagrodą za wykonanie zadań jest tablet, który wykorzystamy podczas kolejnych misji.
Ponowne uczniowie i absolwenci naszej szkoły sięgnęli po medale. Tym razem podczas VII Mistrzostw Europy CBJJP w Luboniu. Oto wyniki:
W środę, 10 listopada 2021 r., cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Godzina nawiązuje do daty upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r.
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę.
Uczniowie klasy 3b realizując zadanie Mega Misji „Psotnik i różne media” zwiedzili rozgłośnię radiową „Radia Nysa FM” po której oprowadzała ich mama Karola – pani Anna Mazur. Uczniowie spotkali się z redaktorem naczelnym, zobaczyli jak wygląda przygotowanie serwisu informacyjnego i czytanie go na antenie. Obserwowali rozmowę z gościem dnia czyli realizację audycji „na żywo”. Mogli też wejść do studia nagrań i obserwować pracę prowadzącego program. Podczas wejść na antenę musieli zachować ciszę, ale w czasie reklam i nadawania utworów muzycznych mogli zdawać pytania prowadzącym. Pytali o radiowe programy informacyjne i rozrywkowe oraz o pracę dziennikarza radiowego. Mogli zobaczyć z bliska stół emisyjny i urządzenia potrzebne do realizacji audycji. Jednak największym przeżyciem było wejście „na żywo” na antenę. Dzieci mogły opowiedzieć wtedy o swoim udziale w Mega Misji i innych projektach edukacyjnych. Nie zapomniały też o pozdrowieniu swoich bliskich i całej szkoły. Wycieczka do rozgłośni radiowej dała dzieciom możliwość zobaczenia „od kuchni” jednego z mediów i skonfrontowania tego, czego nauczyły się podczas zajęć Mega Misji z radiową rzeczywistością.